Mobiliteitsweek 2024: Fiets de file voorbij
Tijdens de Mobiliteitsweek (van 16 tot en met 22 september 2024) moedigen wij u aan om de auto vaker te laten staan. Gebruik de fiets, het openbaar vervoer of wandel. Zo maken we samen onze gemeente veiliger, bereikbaarder en leefbaarder.
Waarom is dit belangrijk?
De gemeente groeit en er komen steeds meer mensen bij. Dit betekent dat er ook meer auto’s, fietsen en andere voertuigen op de weg komen. Dit zorgt voor meer drukte, milieuvervuiling en verkeersongelukken.
Door minder de auto te gebruiken, helpt u gelijk uw eigen leefomgeving. Het minder gebruiken van de auto zorgt voor minder geluidsoverlast en draagt bij aan een schonere lucht in uw buurt. Ook neemt de kans op verkeersongelukken af wanneer er minder auto’s op de weg zijn. Bovendien zorgt dit voor minder files en een vlottere doorstroming van het verkeer.
Tijdens de Mobiliteitsweek organiseren we drie acties.
Win een gesigneerd wielrenshirt van Ellen van Dijk
Gebruik de fiets minimaal twee keer in plaats van de auto en maak kans op een gesigneerd wielrenshirt van Ellen van Dijk. Meld u aan via het inschrijfformulier.
Koffie en kletsen op de markt
Op woensdag 18 september, van 10.00 tot 12.30 uur, staan wij op de markt met gratis koffie. Kom langs voor een gezellige pauze en informatie over de Mobiliteitsweek. Of stel al uw vragen over fietsen in de gemeente.
Korting op een fietshelm
Vanaf 16 september krijgt u direct €25 euro korting bij aanschaf van een goedgekeurde fietshelm. Deze actie geldt bij deelnemende fietsenwinkels en de ANWB winkels in provincie Utrecht. Lees hier meer over op de website van Stichting Bevordering Verkeerseducatie.
https://www.woerden.nl/Nieuws/Mobiliteitsweek_2024_Fiets_de_file_voorbij