Participants

Contact & Activities

Participating city

Słupsk ()
87.558 inhabitants

Local contact

Gospodarki Komunalnej i Ochrony Śodowiska
Karolina Rutkowska-Kmiecik
Miasto Słupsk, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
++48 598488358

Participation 2017

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Tydzień Mobilności to m.in.

– 16.09.2017 – „Słodki dzień z MZK”

Tego dnia MZK słodkościami umili Państwu podróż. Na pasażerów linii 15 i 16 w godzinach od 11.00 do 13.00 czekać będą słodkie niespodzianki.

– 17.09.2017 – „MZK z Kulturą”

Na liniach 5, 15 i 16 w godzinach 10.00 – 16.00 aktorzy Teatru Nowego w kostiumach teatralnych, będą śpiewać utwory między innymi ze sztuki „Skrzypek na dachu” oraz „Las Villas”.

– 18-19.09.2017 – „Edukacja w szkołach”

W tych dniach, przy współudziale słupskiej Policji, w kilku szkołach przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej w drodze do szkoły.

– 19.09.2017 – „Zrób jazdę w mieście – wsiadaj na rower!”

Wspólny przejazd rowerowy z udziałem Prezydenta Miasta Słupska – Roberta Biedronia. Wyruszamy z PKiW spod SOSiR’u.

– 20.09.2017 – „Dzień otwarty MZK Słupsk”

W tym dniu zapraszamy Państwa do obejrzenia zaplecza techniczno-administracyjnego MZK Słupsk, które mieści się w Kobylnicy. Pokażemy Państwu etapy przygotowania autobusu zanim zostanie on oddany do Państwa dyspozycji. Będą Państwo mogli uczestniczyć w procesie mycia, tankowania i przeglądu technicznego.

O godzinie 11:45, na Placu Zwycięstwa, oczekiwać będzie na Państwa specjalny autobus, który przewiezie zainteresowanych do Bazy MZK. Po zakończeniu pokazu zapewniamy transport powrotny na Plac Zwycięstwa. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00.

– 22.09.2017r. – „Dzień bez samochodu”

Europejski dzień bez samochodu to dzień, w którym podróż komunikacją miejską w Słupsku nie kosztuje absolutnie nic. Zachęcamy, by choć w tym jednym dniu, pozostawili Państwo swoje samochody pod domem i skorzystali z usług MZK Słupsk.

– 22.09.2017 r. – „Chodź na ulicę”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Stary Rynek od godz. 11.00. Akcja ma na celu metamorfozę wybranej przestrzeni w przyjazne i bezpieczne miejsca zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców.

– 22.09.2017r. – „Mobilna gra miejska”

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Mobilnej Grze Miejskiej, której celem jest upowszechnianie wiedzy na temat komunikacji miejskiej, a także promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa znajduje się w Regulaminie, Karcie zgłoszenia oraz Oświadczeniu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

– 23.09.2017r. – „Mobilny piknik”

W godzinach 10.00-15.00, na skwerze u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kopernika odbędzie się Mobilny Piknik, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki Mobilnej Gry Miejskiej. Ponadto będą Państwo mogli m.in. skorzystać z porad kosmetycznych, spotkać pracowników PGK Słupsk i Wodociągów Słupsk, zjeść pyszne dania z grilla i nie tylko, a także wziąć udział w turnieju gier planszowych, uzyskać poradę prawną oraz skorzystać z możliwości wykonania badań profilaktycznych takich jak: badanie cukru i ciśnienia.


Dodatkowo z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności i w ramach zintegrowanej edukacji ekologicznej w Słupsku stworzono filmik edukacyjny z udziałem Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia, zachęcający do udziału w Tygodniu Mobilności oraz do korzystania z komunikacji miejskiej, rowerów, itp. Dostępny na yt, fb oraz stronie Miasta.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
– 22.09.2017 r. – „Chodź na ulicę”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Stary Rynek w Słupsku od godz. 11.00. Akcja ma na celu metamorfozę wybranej przestrzeni w przyjazne i bezpieczne miejsca dla mieszkańców.

Na miejscach parkingowych będą tworzone przestrzenie przyjazne mieszkańcom, w tym m.in.:
- 1 miejsce parkingowe przeznaczone będzie na wielkoformatowe gry
- 1 miejsce z telewizorem, gdzie będą puszczane spoty o tematyce ekologicznej (m.in. sprzątanie po psach, segregacja odpadów)
- 1 miejsce, gdzie odbędą się warsztaty upcyklingu
- 1 miejsce, gdzie dzieciaki będą mogły same robić bańki mydlane
- 1 miejsce, gdzie będą robione pieczątki z hasłem Europejskiego Tygodnia Mobilności
W tym czasie osoba na szczudłach będzie rozdawała ulotki i będzie zachęcała do udziału w animacjach.


Ponadto tego dnia wszyscy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Słupsku.

Dodatkowo tego dnia odbędzie się Mobilna Gra Miejską, której celem będzie upowszechnienie wiedzy na temat komunikacji miejskiej, a także promocja aktywnego spędzania czasu wolnego
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Public transport services
  • Other: Bezpłatne przejazdy dla wszystkich komunikacją miejską w dniu 22 września - wprowadzono Uchwałą Nr XL/521/17 Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 28 czerwca 2017 roku. Od tego roku 22 września wszyscy będą
More details on permanent measures:

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności i w ramach zintegrowanej edukacji ekologicznej w Słupsku stworzono filmik edukacyjny z udziałem Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia, zachęcający do udziału w Tygodniu Mobilności oraz do korzystania z komunikacji miejskiej, rowerów, itp. Dostępny na yt, fb oraz stronie Miasta.