Participating towns and cities

PolandKonin, Poland

Website:
Population:
74.000 inhabitants
Department:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Contact:
Rafał Oblizajek
Urząd Miejski ul. Wojska Polskiego 2, 62-500 Konin
(++48) 63 2401176

Participation 2023

Activities within the week Activities within the week

Konin organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2023, taking into account the annual theme.

16 September
Dzień otwarty na zajezdni MZK już 16 września
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. zaprasza na DZIEŃ OTWARTY NA ZAJEZDNI MZK! Ekologiczny festyn wśród autobusów odbędzie się 16 września w godz. 11.00 - 17.00 w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, odbywa się pod hasłem "Oszczędzaj energię!".
Główną atrakcją naszego wydarzenia będą oczywiście autobusy, więc zaprezentujemy Wam wszystkie modele, które mamy w taborze: hybrydowe, elektryczne, wodorowy, spalinowe.
Ale to nie wszystko! Ponadto w programie:
- piknik ekologiczny z warsztatami edukacyjnymi, na których będziemy budować karmniki dla ptaków i hotel dla owadów, tworzyć własne eco-torby i malować magnesy rowerowe, a wszystko to wspólnie z Fundacją Rozwoju Kinematografii, dzięki finansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
- retro przejażdżki autobusem ze Stowarzyszeniem RetroTrans oraz Ferio Konin,
- dla najmłodszych miłośników komunikacji dmuchańce, kolorowe warkoczyki, malowanie buziek i inne super animacje,
- wystawa modeli autobusów,
- wystawa Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów.
22 September
Przez cały dzień autobusy MZK wozić będą pasażerów zupełnie za darmo. Oprócz tego Konińskim Rowerem Miejskim przez pierwszą godzinę będzie można jeździć bezpłatnie (normalnie bezpłatne jest pół godziny).

Car-free day Car-free day

Konin carries out a Car-Free Day 2023 and closes off one or more streets to traffic, and opens it to pedestrians, cyclists and public transport.

Zone opened to residents on Car-Free Day:
Przez cały dzień autobusy MZK wozić będą pasażerów zupełnie za darmo. Oprócz tego Konińskim Rowerem Miejskim przez pierwszą godzinę będzie można jeździć bezpłatnie (normalnie bezpłatne jest pół godziny).