Participating towns and cities

PolandBrusy, Poland

Website:
Population:
14.246 inhabitants
Department:
Urząd Miejski w Brusach
Contact:
Iwona Wałdoch
Urząd Miejski, ul. Na Zaborach 1
89-632 Brusy
(++48) 523969312
Brusy already registered 8x for EUROPEANMOBILITYWEEK in: 2022 2021 2016 2012 2011 2010 2009 2008

Participation 2021

Activities within the week Activities within the week

Brusy organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2021, taking into account the annual theme.

16 September
Publikacja informacji prasowej na www.brusy.pl i na facebook.com/MiastoiGminaBrusy spotu promującego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Bądź widoczny na drodze - cykl pogadanek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych - akcja Posterunku Policji w Brusach (spotkanie z klasą 1 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach)
17 September
"Nolepi na kole"
Gmina Brusy we współpracy z Nadleśnictwem Czersk zaprosiła do korzystania z alternatywnych środków transportu, w tym w szczególności z rowerów. Każdy, kto 17 września w godzinach od 14:00 do 16:00, przyjeżdżając rowerem, odwiedził Skansen Józefa Chełmowskiego w Brusach Jagliach i wziął udział w specjalnie przygotowanym quizie rowerowym otrzymał drzewko i drobne upominki.
19 September
XIV Zaborski Turniej PETANQUE
Impreza zachęcająca do wypoczynku na świeżym powietrzu, skierowana zarówno d dzieci i dorosłych.
20 September
Bądź widoczny na drodze - cykl pogadanek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych - akcja Posterunku Policji w Brusach (spotkanie z klasą 0b i 0c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach)
21 September
Publikacja informacji na ww.brusy.pl o trwałych działaniach Gminy Brusy w latach 2020/2021 mających na celu zachęcenie mieszkańców do skorzystania ze zrównoważonych środków transportu.
22 September
Europejski Dzień bez Samochodu
I Gminny Konkurs pt. „Kreatywnie mobilni”
Konkurs skierowany zostanie do uczniów szkół podstawowych i przebiegał będzie w trzech kategoriach.
1. klasy 1-3 – międzyszkolna rywalizacja, której celem będzie skonstruowanie makiety pojazdu z produktów odpadowych
2. klasy 4-5 – międzyszkolna rywalizacja, której celem będzie skonstruowanie jeżdżącej makiety pojazdu z produktów odpadowych
3. klasy 6-8 będzie to międzyszkolna rywalizacja skonstruowanych przez uczniów pod nadzorem nauczycieli i dopuszczalnej pomocy osób dorosłych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni (bez użycia silników spalinowych i elektrycznych). Oprócz walorów estetycznych ocenie podlegała będzie szybkość pokonania wyznaczonej przez organizatorów klasy.
W tym dniu wyłączony z ruchu pojazdów zostanie plac targowy w Brusach, pełniący w dni nietargowe funkcję parkingu i drogi dojazdowej oraz część parkingu przy Urzędzie Miejskim w Brusach.
Bądź widoczny na drodze - cykl pogadanek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych - akcja Posterunku Policji w Brusach (spotkanie grupą 4latów w Przedszkolu nr 1 w Brusach oraz grupą O w Przedszkolu Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach )

Permanent measures Permanent measures

Brusy implements one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.

New or improved bicycle facilities
Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Pedestrianisation
Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Accessibilities
Removal of architectonic barriers

Car-free day Car-free day

Brusy carries out a Car-Free Day 2021 and closes off one or more streets to traffic, and opens it to pedestrians, cyclists and public transport.