Participants

Contact & Activities

Participating city

Brno ()
400.000 inhabitants

Local contact

Department of Transport
Klára Tenková
Kounicova 67, Brno 601 67
++420 542174079

Participation 2017

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
„EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY“ ve městě Brně se letos zaměří na „Čistou, sdílenou a inteligentní mobilitu“. Kampaň již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16. – 22. září. Aktuálním heslem je: „Sdílením vpřed!“

Město Brno se Evropského týdne mobility zúčastní různorodými aktivitami v průběhu celého týdne na více místech v Brně, ale hlavní program bude probíhat na Moravském náměstí u Jošta ve dnech 19. – 21. 2017. Bude zde akce Evropského parlamentu, kde budou představeny prostředky na elektro pohony. Spolu s dalšími organizacemi (DPMB, KORDIS JMK, CYKLOSPECIALITY, Bike Kitchen, CDV a dalšími) zde bude připraven zajímavý program.

Další velmi zajímavou akcí je „Bezpečně na cestách“ s policií České republiky, která se uskuteční 21. 9. na cyklostezce v Brně – Bystrci, poblíž restaurace Rybářská bašta. Připraveny jsou i aktivity pro děti , např. „Hravý den s městskou policií Brno na dopravním hřišti Riviéra“, „Body pro bezpečnost dětí“ a „Evropský týden mobility na dětském dopravním hřišti v Komíně“.